Pogoda jutro Pogoda Poznań
95
Nocna Jazda Konkursowa POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
WYŚCIGI
Sobota 7 grudnia 2019 g. 15:00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
grudzień
pnwtśrczptsond
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Nocna Jazda Konkursowa to wyjątkowy rajd samochodowy, kierowany do osób lubiących dobrą zabawę, rywalizację, chcących sprawdzić swoje umiejętności na próbach sprawnościowych na torze Poznań. Jest to amatorski rajd - nie potrzeba kasków ani specjalnie przygotowanych samochodów. Wydarzenie tradycyjnie organizowane jest przez zawodników, którzy wygrali poprzednią edycję.

Celem wydarzenia jest podnoszenie umiejętności uczestników w zakresie zachowania się na drogach w trudnych, nocnych, zimowych warunkach, popularyzacja turystyki samochodowej wśród mieszkańców Wielkopolski oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

"Nocka" składa się z dwóch części - prób sprawnościowych na Torze Poznań oraz trasy turystycznej. Trasa turystyczna wiedzie przez Poznań i/lub okoliczne miejscowości. Trasę należy pokonać zgodnie z przepisami ruchu drogowego, rozwiązując po drodze zagadki i zadania, zdobywając kolejne punkty kontroli przejazdu, rozwiązując testy ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym.

Uczestnikami rajdu są załogi składające się przynajmniej z dwóch osób - kierowcy i pilota. Koszt startu to 100 zł od dwuosobowej załogi, każda następna osoba w załodze to 25 zł. Zapisy trwają do 3.12.2019 r.

Tegorocznej edycji towarzyszy akcja charytatywna -wsparcie finansowe dla Zuzi Walkowiak, dziewczynki zmagającej się z zespołem Retta, podopiecznej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO". Każda załoga, która wesprze finansowo akcję zostanie wynagrodzona ujemnymi punktami, a im mniej punktów, tym wyższe miejsce w klasyfikacji.

Szczegóły: www.aw.poznan.pl.

• zobacz więcej informacji o Tor Poznań
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.